PZU Życie żąda wykupu obligacji Elektrimu

WÓLCZANKA Spółka Akcyjna
opublikowano: 28-09-2001, 16:30

WARSZAWA (Reuters) - PZU Życie żąda od Elektrimu wykupu posiadanych przezeń obligacji Elektrimu za 200 milionów złotych. Zabezpieczeniem obligacji jest 3,27 procent akcji Elektrimu Telekomunikacja, które PZU Życie może przejąć, poinformowało źródło zbliżone do PZU Życie.

"Uległa zmianie umowa. Według nas Elektrim utracił kontrolę nad Elektrimem Telekomunikacja (w wyniku transakcji z Vivendi) i według umowy w przypadku zmiany zastawu Elektrim powinien wykupić obligacje lub uzyskać zgodę na zmianę zastawu" - powiedziała osoba zbliżona do PZU Życie.

Dodała, że Elektrim uznał iż zgoda taka nie jest potrzebna. Jednak Elektrim zobowiązał się wykupić obligacje do 26 września, twierdzi źródło.

"Nie dokonał tego, dlatego 28 września PZU Życie zażądało ich wykupu i realizacji opcji put w ciągu 30 dni" - powiedziała osoba zbliżona do PZU Życie.

Według źródła jedną z możliwości rozważanych przez PZU Życie będzie wystąpienie o ogłoszenie upadłości Elektrimu.

"Po 30 dniach możemy wystąpić o ogłoszenie bankructwa" - powiedziała osoba zbliżona do PZU Życie.

Jeżeli w ciągu 30 dni Elektrim nie wykupi obligacji, możliwe jest zajęcie aktywów Elektrimu Telekomunikacja, a gdyby to nie wystarczyło, być może również PAK.

Zabezpieczeniem obligacji prócz akcji Elektrimu Telekomunikacja jest też weksel in blanco wystawiony przez byłą prezes Elektrimu, twierdzi źródło.

Okres wykupu obligacji to jeden rok, oprocentowanie 19,5 proc.

Rzeczniczka Elektrimu odmówiła komentarza.

((Paweł Florkiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WÓLCZANKA Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU Życie żąda wykupu obligacji Elektrimu