Qumak i Euvic myślą o połączeniu

opublikowano: 05-12-2017, 22:00

Euvic chce sprzedać Qumakowi zależną IT Works w zamian za nowe akcje. Warunkiem jest sukces emisji, ale walne zostało przerwane.

Euvic, który już od pół roku jest jednym z największych akcjonariuszy Qumaka, chce zacieśnić więzy z giełdową spółką. Firmy podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju współpracy oraz zwiększenia zaangażowania kapitałowego Euvicu. Spółka sprzeda Qumakowi 50 tys. akcji zależnej IT Works (100 proc. kapitału).

Wojciech Wolny, prezes i akcjonariusz Euvicu, widzi potencjał w połączeniu Qumaka i IT Works wynikający z synergii. Po fuzji ma powstać jeden z największych w Polsce graczy na rynku outsourcingu IT, mogący konsolidować ten obszar.
Zobacz więcej

W OUTSOURCINGU SIŁA:

Wojciech Wolny, prezes i akcjonariusz Euvicu, widzi potencjał w połączeniu Qumaka i IT Works wynikający z synergii. Po fuzji ma powstać jeden z największych w Polsce graczy na rynku outsourcingu IT, mogący konsolidować ten obszar. Marek Wiśniewski

Giełdowa spółka do końca czerwca 2018 r. przeprowadzi emisję akcji, którą obejmie Euvic tytułem zapłaty za udziały w IT Works. Wyceny obu spółek, a zatem cena i liczba akcji, mają zostać ustalone później. Spółki zadeklarowały również podjęcie działań zmierzających do połączenia Qumaka z Euvikiem, którego udziałowcy mają dostać akcje giełdowej spółki. Jednym z warunków realizacji wspólnych planów jest uzyskanie przez Qumak nie mniej niż 30 mln zł z emisji akcji serii M.

Jednak tu pojawił się znak zapytania, gdyż wtorkowe walne, które miało uchwalić emisję, zostało przerwane. O przerwę wnioskował zarząd spółki. Inny warunek mówi o „niepojawieniu się istotnych zobowiązań Qumaka z tytułu kar umownych w prowadzonych przez Qumak projektach, istotnych zobowiązań z tytułu nieprawidłowych rozliczeń publicznoprawnych itp.”.

„PB” informował w ubiegłym tygodniu, że Qumak prowadzi negocjacje z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej i Prokuratorią Generalną w sprawie systemu ISOK. Zgodnie z listem intencyjnym podpisanym między stronami, rozmowy mają się zakończyć w ciągu dwóch miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy