Qumak - Sekom zamierza wypłacić 30 proc. zysku

KL
20-02-2008, 00:00

Qumak-Sekom wypłaci dywidendę. Co najmniej 30 proc. zysku. W ubiegłym roku wyniósł on 8,4 mln zł.

Qumak-Sekom wypłaci dywidendę. Co najmniej 30 proc. zysku. W ubiegłym roku wyniósł on 8,4 mln zł.

Informatyczna spółka Qumak-Sekom podzieli się z udziałowcami zarobionymi pieniędzmi. Pomysł był już konsultowany z akcjonariuszami, którzy są za. Prezes Paweł Jaguś zapowiada, że spółka wypłaci dywidendę również za 2008 r.

W 2007 r. Qumak-Sekom miał 8,4 mln zł zysku netto, rok wcześniej — 4,73 mln zł. Przychody wyniosły 208,8 mln zł w porównaniu ze 163,1 mln zł w 2006 r. W tym roku Qumak-Sekom zamierza utrzymać podobną dynamikę wyników.

Przedstawiciele spółki poinformowali również, że ma ona już zamówienia o wartości 187 mln zł, z czego 140 mln zł przypada na ten rok. Wśród kontraktów jest m.in. projekt dla galerii Malta w Poznaniu (13,5 mln zł) i kontrakt z ZUS (19,8 mln zł — ta umowa nie została jeszcze podpisana, ale zarząd liczy, że stanie się to w najbliższych dniach).

Największy kontrakt, o którym spółka poinformowała wczoraj, dotyczy budowy serwerowni dla Onetu, którego wartość wraz z pięcioletnim serwisem sięgnie 68,5 mln zł. Ma to być najbardziej zaawansowany technologicznie i drugi co do wielkości tego typu obiekt w Polsce. Tylko w tym roku z tytułu realizacji tej umowy do Qumak-Sekom ma wpłynąć 45 mln zł. Będzie to kolejny projekt realizowany przez firmę na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego.

Paweł Jaguś zapowiedział, że spółka nie wyklucza w tym roku akwizycji, jeżeli nadarzy się okazja. Jego zdaniem, w ubiegłym roku ceny firm informatycznych były zbyt przeszacowane. Do 10 mln zł Qumak-Sekom byłby w stanie sfinansować przejęcie z własnych pieniędzy. Gdyby zakup przewyższył tę kwotę, nie wyklucza emisji akcji

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Qumak - Sekom zamierza wypłacić 30 proc. zysku