R-Style SoftLab na celowniku Asseco

MGA
opublikowano: 30-08-2012, 00:00

Rosyjskie media już wiedzą, kogo chce kupić gigant z Rzeszowa. Wskazują na moskiewski SoftLab.

Zaledwie dwa dni udało się utrzymać w tajemnicy nazwę rosyjskiej firmy, którą zamierza kupić Asseco Poland. Według doniesień rosyjskiego portalu cnews.ru, jest nią R-Style SoftLab, jedna z firm, którą w poniedziałek wymieniliśmy w gronie trzech potencjalnych celów akwizycji.

Portal, powołując się na swoja źródła, twierdzi, że to właśnie ta spółka negocjuje z Asseco Poland. Wcześniej skontaktował się z firmami, które jako cel przejęcia wymienił „Puls Biznesu”.

Dwie z nich — CFT i Diasoft — odpowiedziały, że nie rozmawiają z polską firmą na temat sprzedaży. Natomiast przedstawiciel R-Style SoftLabu ograniczył się do stwierdzenia, że spółka współpracuje z firmami z innych państw i jeśli będzie przeprowadzała zmiany w akcjonariacie to poinformuje o tym media.

R-Style SoftLab został założony w 1994 r. jako część R-Style, odpowiedzialna za sektor bankowy. Wśród jego klientów jest m.in. Sbierbank — największy bank w Rosji. Firma sprzedaje rozwiązania także dla banków zagranicznych. Ma także klientów z innych sektorów gospodarki, m.in. z sieci handlowych.

JUŻ PISALIŚMY

„PB” z 27.08.2012 r.

Asseco Poland postawiło przed sobą nowy cel: wejście na rynek rosyjski. Pierwszym krokiem ma być pozyskanie partnera z Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu