Czytasz dzięki

Raab: tak dla przedłużenia programu urlopowania, ale z modyfikacjami

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-09-2020, 10:12
aktualizacja: 23-09-2020, 10:12

Brytyjski minister finansów nie sprzeciwia się ewentualnemu zmodyfikowanemu przedłużeniu programu urlopowania pracowników, o co apelowało ostatnio wielu oficjeli, informuje Reuters. Taki pogląd zaprezentował Dominic Raab, minister spraw zagranicznych.

Obecny program związany z walką ze skutkami kryzysu wywołanego pandemia korona wirusa i mający wesprzeć rynek pracy pozwalając zachować tak wiele etatów ile to możliwe, ma wygasnąć pod koniec października.

Dominic Raab
fot. Bloomberg

Wielu ekspertów oraz liderzy opozycji wzywają rząd do przedłużenia programu obawiając się, że wielu zatrudnionych straci bezpowrotnie pracę szczególnie, że z uwagi na ponowny wzrost liczby zakażeń Covid-19 władze wprowadzają ponownie kolejne ograniczenia i obostrzenia co może poważnie utrudnić ożywienie gospodarcze.

Zdaniem Raaba, kanclerz skarbu Rishi Sunak przeprowadził analizę efektów dotychczasowego programu i nie wyklucza nowej pomocy dla pracodawców w postaci premii za utrzymanie stanowisk i programu „kickstart”, ale urlopowanie jako samo w sobie może ulec zmianie.

Sądzę, że to nieuniknione, że program urlopowania dobiegnie końca w sposób opisany przez kanclerza. Myślę, że nie chciałby on hurtowego jego przedłużania, raczej wolałby wprowadzenie jakichś modyfikacji i bardziej ostrych kryteriów - powiedział Raab.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane