Rada Krajowa SLD o terminie wyborów parlamentarnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-01-2005, 10:51

Rada Krajowa SLD, której posiedzenie rozpoczęło się w poniedziałek przed południem, zdecyduje o stanowisku partii w sprawie terminu wyborów parlamentarnych.

Rada Krajowa SLD, której posiedzenie rozpoczęło się w poniedziałek przed południem, zdecyduje o stanowisku partii w sprawie terminu wyborów parlamentarnych.

    Wbrew wcześniejszym zapowiedziom SLD za pewne nie opowie się za skróceniem kadencji Sejmu i wyborami wiosną - wynika z wypowiedzi polityków Sojuszu. Wszystko wskazuje na to, że Sojusz będzie chciał dotrzymania konstytucyjnego, jesiennego terminu wyborów. Według szefa partii, Józefa Oleksego, który prowadził konsultacje i sondażowe głosowania w województwach, większość działaczy chce wyborów jesienią.

    Z kolei premier Marek Belka uważa, że wybory powinny odbyć się w czerwcu. Jednak, jak zapowiedział, nie poda się do dymisji jeżeli SLD opowie się za wyborami jesiennymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane