Radcy prawni kontra premier

dr Aleksander Werner
08-10-2007, 00:00

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie wyraża zaniepokojenie wypowiedziami premiera Jarosława Kaczyńskiego, jakie padły podczas telewizyjnej debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim. Premier kilkakrotnie wyraził pogląd, jakoby jednym z zasadniczych problemów naszego kraju było funkcjonowanie w nim korporacji, które to korporacje umieścił na wspólnej płaszczyźnie ze zjawiskami przestępczości i korupcji. Stawianie znaku równości pomiędzy zjawiskiem korupcji i korporacjonizmu jest rodzajem nieuprawnionej manipulacji. Korupcja jest bowiem przestępstwem, zaś funkcjonowanie korporacji zawodowych jest normalnym zjawiskiem w każdym demokratycznym państwie.

Korporacje zawodowe, w tym samorząd radców prawnych, działają na podstawie obowiązującego prawa, w tym przede wszystkim Konstytucji RP i wpisują się ustrojowo w system demokratycznego państwa prawa. Samorząd radcowski jest ponadto nadzorowany przez Ministra Sprawiedliwości. (...)

Publiczne wyrażanie arbitralnych i bezpodstawnych opinii krzywdzących przedstawicieli wolnych zawodów, nie mieści się w ramach dyskursu publicznego i nie może być usprawiedliwione kampanią wyborczą.

dr Aleksander Werner

rzecznik prasowy Rady OIRP w Warszawie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: dr Aleksander Werner

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Radcy prawni kontra premier