Radoskór ruszy od nowa

Katarzyna Jaźwińska, Katarzyna Kozińska
28-05-1999, 00:00

Radoskór ruszy od nowa

TRUDNE ROZMOWY: Po długotrwałych negocjacjach udało się wreszcie zwabić Salamandra do Radoskóru — mówi Arkadiusz Krężel, prezes ARP. fot. Borys Skrzynski

W drugiej połowie czerwca ruszy spółka obuwnicza utworzona przez ARP na bazie majątku Radoskóru. Dostawcą surowca i odbiorcą produkcji będzie niemiecki Salamander.

Decyzja o utworzeniu przez Agencję Rozwoju Przemysłu nowej spółki obuwniczej zapadła 26 maja. ARP będzie dzierżawić hale produkcyjne i maszyny Radoskóru, który ogłosił upadłość, nie mogąc spłacić wielomilionowych długów.

— Nowa spółka będzie się nazywać Sal-but, zatrudni 200 pracowników i będzie szyć cholewki dla Salamandra — mówi Arkadiusz Krężel, prezes ARP.

Szefem nowej firmy będzie Marian Grabkowski, wcześniej prodziekan Politechniki Radomskiej.

Zdaniem Jana Kalinowskiego, dyrektora z ARP odpowiedzialnego za tworzenie spółki na bazie majątku Radoskóru, produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie czerwca. Koszt poniesiony przez ARP na utworzenie tej firmy szacuje się 500-600 tys. zł.

Syndyk zarządzający Radoskórem próbował wcześniej uzyskać od agencji cenę wielokrotnie wyższą. ARP próbowała więc negocjować z innymi radomskimi fabrykami obuwia. Ostatecznie jednak udało się dojść do porozumienia.

Niemieccy partnerzy zobowiązali się do podpisania wieloletniego kontraktu.

— Wczoraj Salamander przedstawił nam kontrakt trzymiesięczny, w którym zobowiązał się do przedłużenia umowy — mówi Jan Kalinowski.

Dla niemieckiego partnera Sal--but będzie szył 6-7 tys. par butów tygodniowo. Salamandrowi bardzo zależało na szybkim porozumieniu z polskim producentem, ponieważ musiał zlikwidować swój zakład produkujący cholewki w Kosowie.

Salamander zatrudnia około 12 tys. pracowników i współpracowników. Jego roczne obroty wynoszą 2,5-3 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska, Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Radoskór ruszy od nowa