Raiffeisen: teraz faktoring

ET
opublikowano: 07-10-2009, 00:00

Kryzys? Jaki kryzys? Biznes nieźle się kręci. Raiffeisen skupił faktur za 7,2 mld zł.

Kryzys? Jaki kryzys? Biznes nieźle się kręci. Raiffeisen skupił faktur za 7,2 mld zł.

Raiffeisen Bank trzyma tempo w skupowaniu faktur. We wrześniu odnotował drugi w historii wynik. Kupił faktur za 925 mln zł. Po trzech kwartałach wartość skupionych faktur wyniosła 7,23 mld zł. Naprawdę nieźle. W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy rynek był przecież znacznie lepszy niż obecnie, oznacza to wzrost o 10,9 proc.

Rośnie i wartość i liczba faktur — szczególnie w ostatnim kwartale. Od lipca do września Raiffeisen skupił 112 tys. faktur — o połowę więcej niż kwartał wcześniej.

— Duże zainteresowanie przedsiębiorców faktoringiem sprawia, że udaje nam się od początku roku podtrzymać 10-procentowy wzrost obrotów. W trzecim kwartale zauważyliśmy nawet pewne ożywienie — mówi Paweł Kacprzak, dyrektor ds. faktoringu w Raiffeisen Bank Polska.

Rzeczywiście, skup faktur przyspieszył w ostatnich trzech miesiącach, zamykając się kwotą 2,7 mld zł. Dla porównania po pierwszym półroczu wynik na faktoringu, przy 10-procentowej dynamice, wynosił 4,5 mld zł.

— Pewnym zaskoczeniem jest to, że w ostatnich miesiącach faktoringiem bardziej zainteresowały się duże firmy, dla których do tej pory koszt finansowania był często jedynym czynnikiem wyboru formy finansowania. A faktoring traktowany wyłącznie jako sposób finansowania zawsze będzie droższy niż kredyt — mówi Paweł Kacprzak.

10,9 %

O tyle w tym roku wzrosła wartość faktur skupionych przez Raiffeisen Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu