Raiffeisen w radzie wierzycieli GetBacku

opublikowano: 22-06-2018, 18:35
aktualizacja: 22-06-2018, 18:37

Sąd powołał radę wierzycieli windykatora. Do obligatariuszy dołączył bank.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Zobacz więcej

Raiffeisen

REUTERS/Leonhard Foeger/FORUM

Stało się. Sąd ogłosił skład rady wierzycieli GetBacku. W części, która obsadzili obligatariusze rada jest zgodna z wynikami głosowania zorganizowanego przez kuratora obligatariuszy. Trafili do niej Artur Kłoczko, Radosław Barczyński, Mariusz Wójcik i Q1FIZ.

Artur Kłoczko to współpracownik i wspólnik jednego z najbogatszych Polaków – Michała Sołowowa. Związany był m.in. z Cersanitem, który zmienił nazwę na Rovese. Jako kandydata do rady zasugerował go swoim klientom Michael/Ström DM.

Radosław Barczyński to reprezentant Porozumienia Obligatraiuszy GetBack, jednej z samoorganizujących się grup wierzycieli windykatora. Mariusz Wójcik, reprezentuje podobne środowisko, skrzyknięte na Facebooku.

Q1FIZ to fundusz związany z Sebastianem Buczkiem, prezesem Quercus TFI. Trafiły tam obligacje GetBacku po tym jak Quercus TFI zdjęło związane z nimi ryzyko z funduszy, w które inwestowali klienci Quercusa. Można było na Q1FIZ głosować, bo formalnie to fundusz jest obligatariuszem, choć oczywiście na spotkania będzie przychodził delegowany przez fundusz człowiek.

Podobnie będzie z piątym członkiem rady wierzycieli. Tego miejsca nie dotyczyły prawybory zorganizowane prze kuratora. Miejsce to przeznaczone było bowiem dla innych niż nabywcy obligacji wierzycieli windykatora. Sąd zdecydował, że obsadzi je Raiffeisen Bank Polska.

Na zastępcę członka rady powołana została jeszcze spółka Agmet z Warszawy.

Rada zacznie działać w tym składzie jeśli do najbliższego czwartku żaden z powołanych do rady nie odmówi objęcia przyznanego mu miejsca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy