Raiffeisen zainwestuje w start-upy

opublikowano: 06-06-2017, 22:00

Bank ruszył z programem inkubatorowym dla fintechów z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.

Elevator Lab — tak nazywa się nowy program inkubatorowy, który uruchomił Raiffeisen Bank International.

— Za jego pośrednictwem chcemy dotrzeć do austriackich oraz międzynarodowych startup-ów z branży fintech, szczególnie tych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, które już są obecne na rynku ze swoimi pierwszymi produktami i usługami oraz dodatkowo dysponują odpowiednimi funduszami — mówi Johann Strobl, prezes Raiffeisen Bank International. Bank chce rozwinąć długofalową współpracę z takimi firmami w celu poszerzenia własnej gamy produktów i usług. — Na zasadzie współpracy partnerskiej oraz poprzez projekty pilotażowe zaoferujemy im dostęp do naszego know- -how oraz sieci w Europie Środkowo-Wschodniej liczącej 16,6 mln klientów — wyjaśnia Johann Strobl.

Bank szuka start-upów działających na pograniczu finansów i nowych technologii, które zapewniają rozwiązania w obszarze m.in. bankowości dla małych i średnich firm, analizy dużych zbiorów danych, RegTech (regulatory technology), płatności i transakcji, jak również inwestycji i tradingu. Wnioski o udział w programie można składać do 31 lipca na stronie internetowej www. elevator-lab.com.

Budżet przeznaczony na fazę weryfikacji koncepcji będzie wynosił w sumie 200 tys. EUR. Start-upy zakwalifikowane do kolejnego etapuzostaną zaproszone na sześć tygodni do Wiednia — tam będą mogły rozwijać swoje koncepcje wspólnie z ekspertami banku. Program jest szansą również dla polskich przedsiębiorców, których coraz więcej działa i rozwija się w branży fintech. Raiffeisen nie jest pierwszym bankiem, który wypatrzył dla siebie szansę w tym obszarze — we współpracę z fintechami angażuje się już m.in. PKO BP, BGŻ BNP Paribas czy ING Bank Śląski, który nawiązał w ostatnim czasie współpracę z firmą InviPay.

Coraz częściej zaczynają się interesować takimi firmami również inne instytucje — np. ubezpieczyciele. Innowacyjnych start-upów szukał choćby Allianz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu