Real Madryt najpotężniejsza marką futbolową

aktualizacja: 06-06-2017, 11:40

Real Madryt zdetronizował Barcę jako najpotężniejszą markę w świecie futbolu, wynika z indeksu Brand Strength Indeks sporządzonego przez firmę doradczą Brand Finance.

Do niedawna Barca minimalnie wyprzedzała Real, aż do wygrania mistrzowskiego tytułu przez madrycki klub. W indeksie Brand Strength Index Real ocena indeksu wzrosła do 96,1 pkt. z 94,6 pkt., co pozwoliło mu wyprzedzić Barcelonę (95,4 pkt).

Santiago Bernabeu, stadion Realu Madryt (fot. wikipedia, Daniel Schroeder (Yaddayadda))
Zobacz więcej

Santiago Bernabeu, stadion Realu Madryt (fot. wikipedia, Daniel Schroeder (Yaddayadda))

Siła marki nie idzie jednak z parze z jej wartością. W tym przypadku nic nie uległo zmianie i w dalszym ciągu koszulkę lidera dzierży Manchester United, który pomimo zajęcia szóstego miejsca w Premier League wyceniany jest na 1,73 mld USD. Tymczasem Real Madryt wart jest według ostatnich szacunków 1,419 mld USD .

Siła marki jest oceniana na podstawie między innymi takich czynników jak wielkość stadionu, obecność w mediach społecznościowych, dokonania na boisku, satysfakcja kibiców czy przychody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Real Madryt najpotężniejsza marką futbolową