Real Madryt najpotężniejsza marką futbolową

opublikowano: 06-06-2017, 11:40
aktualizacja: 06-06-2017, 11:40

Real Madryt zdetronizował Barcę jako najpotężniejszą markę w świecie futbolu, wynika z indeksu Brand Strength Indeks sporządzonego przez firmę doradczą Brand Finance.

Do niedawna Barca minimalnie wyprzedzała Real, aż do wygrania mistrzowskiego tytułu przez madrycki klub. W indeksie Brand Strength Index Real ocena indeksu wzrosła do 96,1 pkt. z 94,6 pkt., co pozwoliło mu wyprzedzić Barcelonę (95,4 pkt).

Zobacz więcej

Santiago Bernabeu, stadion Realu Madryt (fot. wikipedia, Daniel Schroeder (Yaddayadda))

Siła marki nie idzie jednak z parze z jej wartością. W tym przypadku nic nie uległo zmianie i w dalszym ciągu koszulkę lidera dzierży Manchester United, który pomimo zajęcia szóstego miejsca w Premier League wyceniany jest na 1,73 mld USD. Tymczasem Real Madryt wart jest według ostatnich szacunków 1,419 mld USD .

Siła marki jest oceniana na podstawie między innymi takich czynników jak wielkość stadionu, obecność w mediach społecznościowych, dokonania na boisku, satysfakcja kibiców czy przychody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Real Madryt najpotężniejsza marką futbolową