Reanimacja bankruta

Emil Górecki
opublikowano: 07-08-2007, 00:00

Firma TUP przejmuje akcje warszawskiej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Firma TUP przejmuje akcje warszawskiej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

TUP zawarł dwie warunkowe umowy nabycia ponad 95 proc. akcji Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogo-wych (MPRD). Firma, której upadłość została ogłoszona w czerwcu 2007 r., jest właścicielem około 10 ha atrakcyjnych gruntów przemysłowych na Żeraniu w Warszawie, z dostępem do bocznicy kolejowej, ma także nowoczesny sprzęt i technologie wykorzystywane w sektorze budowania dróg i mostów.

MPRD przez 50 lat specjalizowało się w inwestycjach drogowych. Przez ostatnie lata stało jednak na skraju bankructwa, pozostając w konflikcie z klientami, podwykonawcami i bankami. Sądowe postanowienie o upadłości spółki nie jest prawomocne.

— Będziemy chcieli doprowadzić do ogłoszenia upadłości z układem, w miejsce upadłości likwidacyjnej. Jestem przekonany, że uda się nam dojść do porozumienia z wierzycielami. Procedury likwidacyjne mogłyby trwać bardzo długo. Przejęcie MPRD przez TUP to szansa dla wszystkich stron — mówi Robert Jacek Moritz, prezes TUP.

Zgodnie z dokumentacją TUP, zadłużenie MPRD nie przekracza 60 mln zł.

— Spółka ma bardzo atrakcyjne tereny w Warszawie, a także nowoczesny sprzęt do budowy dróg, który od wielu miesięcy stoi bezużyteczny — dodaje Moritz.

TUP specjalizuje się w rewitalizacji przedsiębiorstw: przejmuje firmy upadające, z problemami finansowymi, by przekształcić je w dochodowe. Spółka ma już doświadczenia z podobnymi projektami. Przejęła już takie firmy, jak Modena, CJ International czy PHC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Reanimacja bankruta