Recenzje

Grażyna Berger
30-07-1999, 00:00

RECENZJE

Marcin K. Nowakowski

Wprowadzenie do zarządzania międzynarodowego

Zarządzanie międzynarodowe to wykonywanie czynności kierowniczych ponad granicami państwowymi, a jego efektywność podlega stałej konfrontacji z systemami różniącymi się od rodzimego i najbliższego danemu menedżerowi. Wejście na obcy rynek oznacza konieczność poznania, zrozumienia i zaakceptowania jego specyfiki albo budowę wzorców uniwersalnych odpornych na lokalną wrażliwość.

Polecam menedżerom o aspiracjach międzynarodowych.

Wydawca: Difin

Jerzy Jacyszyn i Jakub Rudowicz

Oddział spółki. Tworzenie i funkcjonowanie.

Pojęcia oddziału (zakładu) próżno by szukać w kodeksie handlowym. Precyzyjne sformułowania definicji znajdujemy dopiero w regulacjach szczegółowych, np. ustawie o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników, jak również w zawartych przez Polskę umowach o zapobieganiu podwójnemu opodatkowaniu. Dość powszechne jest dla określania wewnętrznych jednostek organizacyjnych osób prawnych używanie takich określeń, jak przedstawicielstwo, filia, agenda, zakład itp. Autor poddaje szczegółowej analizie status prawny spółek, opisuje warunki i zasady tworzenia oddziałów spółki z o.o. i spółki akcyjnej.

Polecam zainteresowanym.

Wydawca: Zamykacze

Tim Ambler

Marketing od A do Z

Z produktem jest jak z piosenką: w fazie tworzenia nikt nie potrafi stwierdzić czy będzie przebojem, czy też przemknie nie zauważona. Sukces promocji jest koktajlem skomponowanym z nieograniczonej ilości składników, na bazie szczęśliwego przypadku i solidnego przygotowania. Recepturę znają wszyscy, a to oznacza, że nie zna jej nikt. Prezentowana pozycja to solidne dzieło zarówno pod względem merytorycznym, jak i edytorskim. Ponieważ — jak twierdzi Autor — marketing jest zbyt poważną sprawą, by oddawać go w ręce specjalistów ds. marketingu, polecam te książkę szczególnej uwadze menedżerów, którzy trzymają klucz od kasy.

Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Berger

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu