Recepty z ulicy Klonowej

WUS
opublikowano: 20-03-2009, 00:00

Firmom trzeba świeżej krwi, nowych rozwiązań. Dać szansę młodym, szukać talentów. I weryfikacji, którzy pracownicy są efektywni i profesjonalni.

Firmom trzeba świeżej krwi, nowych rozwiązań. Dać szansę młodym, szukać talentów. I weryfikacji, którzy pracownicy są efektywni i profesjonalni.

W minioną środę odbyło się pierwsze z cyklu spotkań właścicieli firm, kadry zarządzającej i dyrektorów HR, organizowanych przez AIMS International Polska i Idea! Management Consulting. Kilkadziesiąt osób dyskutowało, jakich kompetencji brakuje w dobie spowolnienia gospodarczego menedżerom. Na przykład Bożena Batycka, współwłaścicielka firmy Batycki, uważa, że trzeba stawiać na ludzi, którzy umieją się skoncentrować na problemie, mają wewnętrzną siłę, umożliwiającą im dążenie do celu, pewność siebie i odwagę. Inni dodawali, że nawet bardziej niż specjalizacja liczy się dziś kreatywność.

Z kolei Marian Owerko, prezes Bakallandu, zauważył, że kryzys można wykorzystać, by wzmocnić słabsze ogniwa w firmie, bo lepiej widać, kogo trzeba wymienić na lepszego. Dodał, że w takich czasach pracownicy, widząc, że szef sobie nie najlepiej radzi, albo uciekają z firmy, albo przejmują część jego obowiązków. Pojawia się więc szansa dla zarządzania partycypacyjnego i szef musi umieć znaleźć w firmie osoby kreatywne.

Jakie jeszcze recepty? Wskazywano, że firmom potrzeba świeżej krewi, nieschematycznych rozwiązań. Należy dawać szansę młodym, szukać talentów. Ale z drugiej strony — kryzys to czas, gdy pracownicy powinni umieć pokazać swoje możliwości. To czas weryfikacji, na ile są efektywni, profesjonalni.

Cykl nazywa się "Spotkania na Klonowej" od warszawskiego adresu siedziby Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, gdzie imprezy się odbywają. Ale organizatorzy zapowiadają podobne w innych miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WUS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu