Redevco jest gotowe wydać 0,5 mld EUR na nieruchomości

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 11-05-2007, 00:00

Lublin i Poznań. W tych miastach holenderski fundusz już zainwestował. Interesuje się nieruchomociami przy głównych ulicach.

Fundusz chce kupować obiekty w miastach powyżej 150 tys. mieszkańców

Lublin i Poznań. W tych miastach holenderski fundusz już zainwestował. Interesuje się nieruchomociami przy głównych ulicach.

Redevco Polska, spółka zależna holenderskiego funduszu Redevco Europe, którego portfel jest wart 6,8 mld EUR, właśnie zaczyna inwestycje na polskim rynku.

— Działamy od czterech miesięcy. Naszym priorytetem jest kupno nieruchomości przy głównych ulicach miast powyżej 150 tys. mieszkańców. Wierzymy, że centra miast będą się rozwijać mimo konkurencji galerii handlowych i jest sens w nie inwestować — mówi Dariusz Węglicki, dyrektor generalny ds. akwizycji Redevco Polska.

Sakiewka już otwarta

Firma ma do wydania spore pieniądze.

— W ciągu dwóch lat zainwestujemy 150 mln EUR. Rozsądne portfolio, które postaramy się stworzyć w ciągu 3-4 lat, to 400-500 mln EUR — uważa Dariusz Węglicki.

Pierwsze transakcje Redevco Polska ma już za sobą.

— Kupiliśmy obiekt w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu i Poznaniu w pobliżu Starego Browaru. Pracujemy nad 20 kolejnymi projektami. Interesują nas lokale od 300 mkw. powierzchni po centra handlowe. W ciągu miesiąca-dwóch okaże się, czy kupimy za kilkadziesiąt milionów euro centrum handlowe planowane przy głównej ulicy pewnego miasta — ujawnia Dariusz Węglicki.

Wskrzesić ducha

Docelowo Redevco Polska chce zarządzać w Polsce 10- -30 obiektami. Firma jest głównie inwestorem finansowym, ale nie tylko.

— Gdy staramy się wskrzesić ducha w starych budynkach, a to jest pewna sztuka, potrzebne są inwestycje i działalność deweloperska — mówi szef Redevco Polska.

Redevco Europe zarządza w Europie ponad tysiącem nieruchomości o powierzchni ponad 5 mln mkw. Spółka powstała w 1999 r. w wyniku podziału spółki C&A (założonej w 1861 r.) na część handlową i zajmującą się nieruchomościami.

Redevco należy do rodziny Brenninkmeijer. Jest obecny w 20 krajach. Nowe rynki dla firmy to Polska, Ukraina, Grecja i Turcja, gdzie zamierza się koncentrować na obiektach dla sieci handlowych i sektorze logistycznym, a także powierzchniach biurowych. Do 2010 r. Redevco chce zwiększyć wartość swojego portfela do 10 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu