Regionalne centra BGK

opublikowano: 05-04-2018, 22:00

Bank przekształca terenowe placówki w centra kontaktu dla przedsiębiorców oraz informacji o wsparciu dla firm.

1 marca 2018 r. to ważna data dla Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Od tego dnia regionalne oddziały zaprzestały obsługi kasowej klientów. W placówce BGK nie można już wpłacić ani pobrać gotówki. To symboliczne zakończenie pewnego rozdziału historii banku związanego z klasyczną bankowością transakcyjną. Jeszcze 10 lat temu BGK udzielał detalicznych kredytów hipotecznych. Dopiero w 2010 r. zaprzestał obsługi klientów detalicznych. Dalej obsługiwał natomiast klientów firmowych. BGK od kilku lat zmienia się w instytucję rozwoju pokroju Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Zobacz więcej

bgk fot michał dyjuk-forum

W taką misję banku wpisuje się projekt rozpoczęty również 1 marca, polegający na przekształceniu terenowych oddziałów w Regiony BGK. Opisaliśmy tę koncepcję w „Pulsie Biznesu” jesienią ubiegłego roku. Polega ona na rewitalizacji funkcjonalnej placówek terenowych banku, które mają zmienić się w punkty kontaktowe dla firm z pełną informacją o programach pomocowych i instrumentach finansowych w państwowych instytucjach. W każdym oddziale jest teraz dyrektor ds. rozwoju regionu oraz doradca ds. instytucji rozwoju. W centrali BGK działa zespół analityków, wyspecjalizowanych w poszczególnych branżach, wspierających kolegów w regionach doradztwem i bardziej szczegółową wiedzą. W placówkach są już systemy do wideokonferencji, które umożliwią bezpośredni kontakt przedsiębiorców z ekspertami banku. W dalszej kolejności planowana jest przebudowa placówek. Znajdą się w nich pomieszczenia do spotkań i konferencji, gdzie będą też szkolenia prowadzone przez pracowników BGK. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

BGK