Regiony

Kajetan Sroka, Ryszard Gromadzki, Zbigniew Marecki
17-11-2003, 00:00

BĘDZIN. Likwidator Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego Melioracji i Rekultywacji Ekowodbud w Będzinie zamierza sprzedać nieruchomość położoną przy ul. Zagórskiej. Ze sprzedaży działki o powierzchni ponad 12 tys. mkw. zamierza uzyskać co najmniej 2,5 mln zł. Na terenie nieruchomości znajduje się m.in. budynek biurowy i magazyny. Przetarg obejmuje także sprzedaż sprzętu budowlanego i środków transportowych. Nabywca majątku będzie znany na początku grudnia.

Bydgoszcz. Władze miasta wydzierżawiły firmie ENER-G Polska z Warszawy elektrownię na biogaz, wchodzącą w skład kompleksu utylizacji odpadów. Umowa została zawarta na 25 lat. ENER-G rozbuduje i zmodernizuje instalacje odzysku biogazu ze składowiska odpadów komunalnych. Inwestycje mają pochłonąć kilkanaście milionów złotych.

Poznań. Do końca listopada resort skarbu ma zdecydować, czy Poznańskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego (PZSO) zostaną skomercjalizowane, czy też zmiany własnościowe nastąpią w drodze prywatyzacji bezpośredniej.

— Pod koniec października zwróciłem się do ministra skarbu z wnioskiem o komercjalizację, ponieważ nie otrzymałem dotychczas żadnych sygnałów ze strony potencjalnych inwestorów — mówi Marek Basaj, dyrektor PZSO.

Na koniec 2003 r. PZSO ma osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 5,1 mln zł. Firma zatrudnia 80 ludzi.

Słupsk. Wszystko wskazuje na to, że fabryka obuwia Gino Rossi ze Słupska przygotuje obuwie dla polskiej ekipy na olimpiady: letnią w Atenach i zimową w Turynie. Trwają końcowe rozmowy z Polskim Komitetem Olimpijskim.

— To dla nas nobilitacja i reklama. Symbole olimpijskie będziemy mogli wykorzystać w promocji naszych produktów — mówi Maciej Federowicz, prezes firmy.

Gino Rossi wyprodukował już buty wizytowe dla piłkarzy Wisły Kraków oraz Groclinu Grodzisk Wielkopolski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka, Ryszard Gromadzki, Zbigniew Marecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu