Rejestracje samochodów biją rekordy

opublikowano: 05-06-2017, 22:00

33 tys. O tyle od stycznia do maja wzrosła liczba rejestracji samochodów osobowych w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Z miesiąca na miesiąc Polacy rejestrują coraz więcej samochodów — i końca tego trendu nie widać. W maju, według danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, analizowanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w Polsce zarejestrowano 44,45 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych o masie do 3,5 tony. To odrobinę więcej niż w kwietniu i o ponad 17 proc. więcej niż rok temu.

„Maj był już dwudziestym szóstym miesiącem nieprzerwanego wzrostu sprzedaży aut osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej macie całkowitej do 3,5 tony. Biorąc pod uwagę liczbę rejestracji, był to najlepszy maj w XXI wieku. Po raz pierwszy liczba majowych rejestracji przekroczyła — i to znacznie — 40 tys. sztuk” — poinformował Samar. Od początku roku w Polsce zarejestrowano 205,2 tys. samochodów osobowych, o 19,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu