Reklama samojezdnej Tesli została sfabrykowana

skib/, Reuters
opublikowano: 18-01-2023, 11:03
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wideo promujące technologię autonomiczności samochodu Tesli zostało zainscenizowane. W rzeczywistości pojazd nie posiadał funkcji, które zostały zaprezentowane na nagraniu - poinformował Reuters powołując się na zeznania pracownika korporacji.

Film, który opublikowano w 2016 r., z czasem został zarchiwizowany na stronie internetowej Tesli. Elon Musk, dyrektor generalny firmy, promował nagranie na swoim kanale na Twitterze zapewniając, że “Tesla jeździ sama”.

Na wideo Model X Tesli zatrzymywał się sam na czerwonym świetle oraz przyspieszał, kiedy było zielone. W rzeczywistości samochód nie posiadał tych funkcji i nie prowadził się sam, jak przyznał Aschok Elluswany, dyrektor zajmujący się oprogramowaniem Autopilot w Tesli. Nagranie zostało stworzone dzięki technologii mapowania 3D.

Oficjalny materiał jest niedostępny, ale istnieją jego kopie. Prezentujemy jedną z nich.

Elluswami ujawnił, że Musk zlecił zespołowi zajmującemu się Autopilotem zrobienie “demonstracji możliwości systemu”.

Zeznania Elluswamiego są dowodem w dochodzeniu karnym przeciwko Tesli prowadzonym przez Departament Sprawiedliwości USA od 2021 r. Zostało wszczęte po serii wypadków - w tym śmiertelnych - z udziałem samochodów z funkcją Autopilot.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane