Rekomendacje

DI
opublikowano: 05-07-2011, 00:00

PGNiG: kupuj

WoodCompany w raporcie z 4 lipca podwyższył cenę akcji PGNiG do 4,94 zł z 4,7 zł. Podtrzymał równocześnie rekomendację "kupuj" dla tej spółki.

"Podtrzymujemy naszą rekomendację i podnosimy cenę docelową w perspektywie rocznej o 5 proc., do kwoty 4,94 zł z 4,70 zł. Jest to konsekwencja naszej uaktualnionej prognozy zysków spółki i założenia niższej o 25 punktów bazowych stopy wolnej od ryzyka. Uważamy, że podwyżki taryfy gazowej w wysokości 12,7 proc. eliminują główne czynniki ryzyka dla spółki" — napisano w raporcie.

"Nadal uważamy, że rynek nie w pełni docenia obecnego i planowanego na lata 2012-14 wzrostu przychodów PGNiG. Wierzymy jednak, że będzie on stopniowo uaktualniał swoje prognozy" — dodano.

Bank Handlowy: kupuj

BRE Bank: sprzedaj

Pekao: sprzedaj

PKO BP: kupuj

Analitycy WoodCompany w raporcie z 4 lipca zalecili kupno akcji PKO BP i Banku Handlowego oraz sprzedaż Banku Pekao i BRE Banku.

Według analityków, Pekao ma przewagę wobec PKO BP w silniejszej pozycji kapitałowej, ale PKO BP ma lepsze osiągnięcia w utrzymywaniu udziałów rynkowych i może notować lepszy wzrost w krótkim terminie. BRE Bank na tle Banku Handlowego ma gorszą pozycję kapitałową i jest mniej zyskowny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy