Rekomendacje

DI
opublikowano: 19-08-2011, 00:00

Elstar Oils: sprzedaj w wezwaniu

Analitycy KBC Securities w raporcie z 17 sierpnia zalecili sprzedaż akcji Elstar Oils w ogłoszonym przez Archer Daniels Midland wezwaniu na 100 proc. akcji spółki. Jednocześnie analitycy obniżyli swoją wycenę akcji o 17 proc., do 4,08 zł, z powodu słabych wyników po pierwszym półroczu 2011 roku.

Zapisy na akcje Elstar Oils przyjmowane będą od 1 września do 9 listopada 2011 roku. Wzywający poinformował, że w przypadku powodzenia wezwania może wycofać Elstar Oils z giełdy.

PKO BP: kupuj

DM Millennium w raporcie z 11 sierpnia podniósł rekomendację dla PKO BP z "neutralnie" do "kupuj". Cena docelowa została obniżona do 44,3 zł z 47 zł. Rekomendację wydano przy cenie 33,1 zł za akcję.

"Wyniki PKO BP w II kwartale ukształtowały się na poziomie wyższym niż prognozy rynkowe. W tym okresie spółka zarobiła 967 mln PLN (wzrost o 23,6 proc. rok do roku i o 11,1 proc. kwartał do kwartału), przy średnich prognozach 955,1 mln PLN. Dodatkowo bank ujął w kapitałach dodatni odpis w wysokości 91 mln PLN. Lepszy niż oczekiwania wynik to skutek wyższych dochodów operacyjnych" — napisano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy