Rekord kursu bitcoina, przekroczył 35000 USD

opublikowano: 06-01-2021, 10:59

Kurs bitcoina przekroczył w środę po raz pierwszy 35 tys. USD, ale się nie utrzymał powyżej tego poziomu.

Rekord notowań bitcoina nastąpił dwa dni po największym spadku ceny kryptowaluty od marca ubiegłego roku. Według Coindesk, kurs bitcoina rósł w środę rano nawet do rekordowych 35751 USD. Obecnie idzie w górę o 7,5 proc. do 34083,61 USD. Od początku roku najpopularniejsza kryptowaluta zdrożała już o ponad 18 proc. W 2020 roku jej wartość wzrosła czterokrotnie.

- Jasne, że to rynek byka, nie mamy 30-40 proc. spadków jak w 2017 roku - powiedział Vijay Ayyar, szef rozwoju giełdy kryptowalut Luno w Singapurze. – Rynek jest bardziej dojrzały z dużymi graczami. Nie można jednak zapomnieć, że jesteśmy w fazie parabolicznego wzrostu – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Stratedzy JP Morgan napisali w niedawnym raporcie, że teoretycznie kurs bitcoina może dojść do 146 tys. USA, ale w dłuższym terminie i tylko jeśli inwestorzy zaczną traktować kryptowalutę jako alternatywę dla złota.

- Bitcoin jest lepszy w byciu złotem niż złoto w pełnieniu tej funkcji – powiedział Anthony Scaramucci, powiedział założyciel i zarządzający SkyBridge Capital, który we wtorek informował o stworzeniu funduszu kryptowalut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane