Rekordowa ilość zjedzonych jabłek (WIDEO)

Bankier.tv
opublikowano: 20-02-2015, 17:04

Akcja #jedzjabłka nie pozostała bez echa. Konsumpcja jabłek w ubiegłym roku wzrosła o 20 proc.

Targi Sadownicze w Warszawie prezentowały aktualny obraz sytuacji polskich sadowników. Pół roku od wprowadzenia rosyjskiego embarga na polskie jabłka, czołowi przedstawiciele handlu i eksportu owoców ocenili, jaki wpływ na sytuację w której znaleźli się producenci flagowego, rodzimego owocu, miała akcja „Jedz jabłka na złość Putinowi”.

- Dzięki tej akcji, choć cena jabłek spadła, znacznie zwiększyła się ich sprzedaż i konsumpcja - ocenił Zbigniew Hołyk, Prezes Grupy Producenckiej Stryjno-Sad.

- Akcja „Jedz jabłka na złość Putinowi” skłoniła konsumenta do bardziej świadomego dokonywania wyboru. Nakierowała na świadome kupno rodzimych, polskich owoców – relacjonuje Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Handlowcy są pełni optymizmu, wierzą, że zainteresowanie jabłkami w naszym kraju będzie stale rosło. Warto jednak podkreślić, że jeszcze kiedyś znacznie częściej sięgaliśmy po jabłka. W roku 2000 spożywaliśmy ich średnio 23 kg rocznie, dwa lata temu już tylko 14 kg, za to w zeszłym roku — 20% więcej, co tłumaczy optymizm w branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bankier.tv

Polecane