Rekordowa sprzedaż Organic Farma Zdrowia

KZ
opublikowano: 15-04-2010, 00:00

O 14 proc. wzrosły przychody dystrybutora ekologicznej żywności.

O 14 proc. wzrosły przychody dystrybutora ekologicznej żywności.

Przychody Organic Farma Zdrowia (OFZ) w pierwszym kwartale wyniosły 5,86 mln zł. To o 14 proc. więcej niż przed rokiem, 4 proc. więcej od planu i najwięcej w historii firmy. Jak podkreśliła spółka w komunikacie, sprzedaż udało się zwiększyć mimo trudnych warunków pogodowych, które powodowały spore trudności logistyczne u wszystkich dostawców.

Spółka w pierwszym kwartale przeniosła delikatesy zlokalizowane w Warszawie przy ul. Meissnera na ul. Fieldorfa. Wartość nakładów adaptacyjnych nie obciąży wyniku z I kw., bo koszty te zostały ujęte w rezerwie celowej zawiązanej w IV kw. 2009 r.

Spółka dodaje, że dalszy spadek kursu euro w marcu przyniósł jej oszczędności w kosztach czynszów i kosztach produktów importowanych.

Organic Farma Zdrowia powinna wkrótce przedstawić informacje dotyczące ewentualnego pojawienia się inwestora, który miałby dokapitalizować firmę 13 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowa sprzedaż Organic Farma Zdrowia