Czytasz dzięki

Rekordowe wydatki Niemiec na uchodźców

opublikowano: 20-05-2019, 14:26

Wydatki na uchodźców w budżecie Niemiec w ubiegłym roku były wyższe niż kiedykolwiek wcześniej, informuje faz.de.

W 2018 r. rząd federalny wydał łącznie około 23 mld EUR na konsekwencje niedawnej fali uchodźców. Jest to wniosek z raportu Federalnego Ministerstwa Finansów,  który w najbliższą środę ma być zatwierdzony przez rząd.

Zobacz więcej

Imigranci, uchodźcy, Niemcy

Michael Kappeler / Forum

Z zestawienia wynika, że największe wydatki związane z uchodźcami kierowane były za granicę. Wydatki dotyczące projektów mających na celu zwalczanie przyczyn migracji w samych tylko krajach pochodzenia wyniosły w ubiegłym roku 7,9 mld EUR. Było to o około 1 mld EUR więcej niż w poprzednich latach i niż zaplanowano na 2018 r. Do 2017 r. rząd federalny wydał łącznie prawie 21 mld EUR na koszty związane z uchodźcami.

Oprócz wydatków na projekty zagraniczne, w ubiegłym roku rząd federalny wsparł kraje związkowe i gminy kwotą 7,5 mld EUR w zakresie kosztów związanych z uchodźcami i integracją. Po nich zalicza się m.in. wydatki na usługi dla osób ubiegających się o azyl (1,6 mld EUR), za które zasadniczo odpowiedzialne są kraje związkowe .

Jednak kwota ta obejmuje również środki w wysokości 2 mld EUR na finansowanie usług integracyjnych w krajach związkowych oraz 870 mln EUR, którymi rząd federalny wspiera rozwój programu opieki nad dziećmi.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane