Rekordowe wyniki Mlekovity

WIS
opublikowano: 22-01-2010, 00:00

Firma mleczarska chwali się, że jej sprzedaż wzrosła w 2009 r. o 21 proc. do 1,8 mld zł.

Firma mleczarska chwali się, że jej sprzedaż wzrosła w 2009 r. o 21 proc. do 1,8 mld zł.

Mlekovita to kolejna duża polska firma mleczarska, która podała rewelacyjne wyniki sprzedaży za 2009 r. Mimo spowolnienia gospodarczego, spółdzielcza grupa zdołała zwiększyć sprzedaż aż o 21 proc., do 1,8 mld zł. To najwyższe przychody w ponad 80-letniej historii Mlekovity. W zestawieniu największych firm z branży taki wynik daje jej drugie miejsce po Mlekpolu, który w 2009 r. uzyskał 2,2 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Mlekovita w 2009 r. skupiła także najwięcej mleka w swej historii: 869 mln litrów.

— Jestem bardzo zadowolony z wyników, mimo iż 2009 r. nie był łatwy z powodu niestabilności kursów walut oraz niskich cen wyrobów mleczarskich na rynkach światowych — mówi Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.

Szef spółdzielni uważa, że jednym z największych jej sukcesów w 2009 r. było wylansowanie marki mleka "Wypasione". W minionym roku Mlekovita przejęła też w Spółdzielnię Mleczarską Kurpie z Baranowa i uruchomiła nowe magazyny w Kluczborku, Łodzi i Wolsztynie.

— Dynamicznie rozwijamy też sieć Mlekovitka, która obecnie liczy już 42 sklepy. W rozwój firmy w 2009 r. zainwestowaliśmy ponad 84 mln zł, co pozwoliło nam uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku w postaci szerokiej i innowacyjnej oferty produktowej — podsumowuje Dariusz Sapiński.

Grupa Mlekovita ma obecnie osiem zakładów produkcyjnych: m.in. w Wysokiem Mazowieckiem, Bielsku Podlaskim, Morągu, Zakopanem, Działdowie i Pilicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane