Rekordowy napływ kapitału do Meksyku

opublikowano: 26-02-2013, 13:25

W 2012 roku inwestorzy zagraniczni zainwestowali rekordowe 80 mld USD w akcje i obligacje w Meksyku, niemal pięciokrotnie więcej niż w Brazylii, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Bank centralny Meksyku podał, że zagraniczne inwestycje portfelowe podwoiły się w ubiegłym roku dzięki pozytywnej reakcji na zapowiedź reform przedstawioną przez nowy rząd oraz wzrostowi gospodarczemu niemal dwukrotnie większemu niż w Brazylii, największej gospodarce Ameryki Łacińskiej.

Inwestycje w aktywa sektorów prywatnego i publicznego osiągnęły maksymalną wielkość w czwartym kwartale, kiedy doszły do poziomów nie notowanych od 1995 roku, kiedy rozpoczęto publikację danych. Napływ zagranicznych pieniędzy na rynki akcji i długu korporacyjnego sięgnął 5,61 mld USD w czwartym kwartale. W trzecim wynosił 1,21 mld USD, a w całym 2012 roku 10,0 mld USD. Całkowite inwestycje portfelowe wyniosły w czwartym kwartale 23,5 mld USD, z czego 14 mld USD zainwestowano w obligacje denominowane w peso.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, reuters.com

Polecane