Rekordowy wzrost aktywów Quercusa

GN
opublikowano: 02-04-2010, 10:50

O 75,8 proc. do 561,5 mln zł wzrosły w pierwszym kwartale aktywa zarządzane przez Quercus TFI. Tylko w marcu przybyło mu 174 mln zł.

Imponujący początek roku ma Qurecus TFI, jedyne TFI notowane na NewConnect. W ciągu trzech miesięcy aktywa wzrosły z 319,4 mln do 561,5 mln zł, czyli o 75,8 proc. Większość wzrostu to zasługa świetnego marca, w którym aktywa wzrosły o ponad 174 mln zł.


„Marzec był najlepszym miesiącem w naszej dwuletniej historii. Poszerzyliśmy sieć dystrybucyjną rozpoczynając współpracę m.in. z Deutsche Bankiem. Zbieramy owoce systematycznej pracy z poprzednich miesięcy. Pomagają nam także bardzo dobre wyniki inwestycyjne – mówi Paweł Cichoń, wiceprezes i dyrektor departamentu sprzedaży Quercus TFI.


533,7 mln zł ulokowane jest w czterech funduszach inwestycyjnych (najwięcej 268 mln zł w Selektywnym i 145,9 mln zł w Agresywnym), a 27,8 mln zł to aktywa w ramach usługi zarządzania aktywami.


Quercus planuje w tym roku przenosiny na rynek główny. GN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowy wzrost aktywów Quercusa