Czytasz dzięki

Rekordowy wzrost liczby użytkowników Twittera

opublikowano: 23-07-2020, 16:48
aktualizacja: 23-07-2020, 16:48

Drugi kwartał z rzędu Twitter, popularny serwis społecznościowy z krótkimi informacjami odnotował rekordowy wzrost liczby użytkowników. Niestety nie przełożyło się to na poprawę wyników finansowych.

Amerykańska spółka w kwartale zakończonym 30 czerwca 2020 r. notowała 186 mln użytkowników dziennie co oznacza aż 34 proc. wzrost względem analogicznego okresu roku poprzedniego. Równocześnie był to najwyższy wzrost w historii licząc rok do roku odkąd firma opublikowała pierwsze tego typu dane w 2016 r.

Zobacz więcej

Logo portalu Twitter

Fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration / FORUM

W pierwszym kwartale br. liczba użytkowników podskoczyła o 24 proc.

Jednak przychody spółki w okresie kwiecień-czerwiec 2020 r. zmniejszyły się o 19 proc. do 683,4 mln USD. Analitycy oczekiwali nieco więcej, licząc na (mediana) 704,6 mln USD.

Firma poniosła w II kw. stratę netto rzędu 1,2 mld USD chociaż gros tej kwoty  to skutek odpisu na podatek odroczony w wysokości 1,1 mld USD. Wyłączając ten podatek, Twitter podał, że jego skorygowana strata wyniosła „jedynie” 127 mln USD co daje 16 centów za akcję. Analitycy szacowali stratę na 1 centa na akcję.

Twitter  bada dodatkowe linie biznesowe, w tym ewentualną ofertę subskrypcji, jako sposób na uzupełnienie reklam, które stanowią ponad 82 proc. całkowitych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane