Religa będzie kandydował w wyborach prezydenckich

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-04-2005, 17:22

Prof. Zbigniew Religa będzie kandydował w wyborach prezydenckich. "Podjąłem wewnętrzną decyzję o starcie w wyborach" - oświadczył Religa dziennikarzom w poniedziałek po uroczystości nadania mu doktoratu honoris causa Akademii Medycznej w Warszawie.

Prof. Zbigniew Religa będzie kandydował w wyborach prezydenckich. "Podjąłem wewnętrzną decyzję o starcie w wyborach" - oświadczył Religa dziennikarzom w poniedziałek po uroczystości nadania mu doktoratu honoris causa Akademii Medycznej w Warszawie.

    Jak powiedział w rozmowie z PAP, oficjalne ogłoszenie jego kandydatury nastąpi po wyznaczeniu terminu wyborów prezydenckich. "Wtedy też rozpocznę kampanię wyborczą" - zaznaczył Religa.

    "Dzisiejszy dzień to ukoronowanie mojej dotychczasowej zawodowej działalności. W tym dniu deklaruję, że od dziś większość swego czasu poświęcę polityce. Wydaje mi się, że uda mi się tam zrobić coś dobrego" - powiedział Religa podczas uroczystości.

    Według "Rzeczpospolitej", Religa miał w poniedziałek ogłosić swój udział w wyborach. Jak napisał dziennik, w sztabie wyborczym nie będzie polityków, a kierować nim będzie warszawski adwokat Aleksander Pociej. Religa nie wykluczył tej możliwości.

    Według "Rz", znaczącą postacią zaplecza sztabu Religi jest Aleksander Hall. "Darzę go wielkim szacunkiem i na odwrót, z jego koncepcji i rad będę zawsze korzystał" - powiedział Religa. Zastrzegł, że Hall nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie zasiadał w jego sztabie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane