Renault też znalazło dowód nadużyć Ghosna

opublikowano: 07-02-2019, 16:45

Renault odkryło, że pokryło część kosztów wesela byłego prezesa Carlosa Ghosna i zamierza poinformować o tym prokuraturę, donosi Reuters.

Ghosn przez wiele lat był legendą branży motoryzacyjnej. Szef Renault i Nissana był twórcą największego na świecie aliansu motoryzacyjnego. Kilka miesięcy temu został jednak aresztowany w Japonii pod zarzutem sprzeniewierzenia pieniędzy Nissana. Choć niemal natychmiast został zwolniony przez Nissana, to Renault utrzymywało go do niedawna na stanowisku. Dopiero dwa tygodnie temu przebywający w areszcie w Japonii Ghosn zrezygnował z prezesury francuskiego koncernu motoryzacyjnego.

W czwartek Renault poinformowało, że wewnętrzne dochodzenie wykazało iż w październiku 2016 roku, kiedy Ghosn brał ślub, część kosztów wesela, kwota 50 tys. EUR, poszła na rachunek spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy