Renault zapowiada minibusa

Krzysztof Kluska
opublikowano: 2004-02-19 00:00

Francuski koncern Renault zaprezentował nowego minibusa Renault Trafic Passenger.

Samochód zbudowano na podstawie doskonale znanego Trafica, który do niedawna kojarzył się jedynie z towarowym busem. Wersja osobowa, która może pomieścić 8 osób, jest już w sprzedaży. Jak twierdzą specjaliści od marketingu Renault, jest to samochód zarówno dla osób prywatnych, jak i dla klientów instytucjonalnych, np. biur podróży czy hoteli.

Nowy Trafic Passenger od razu oferowany jest w 4 wersjach silnikowych. Ponieważ mamy do czynienia z samochodem użytkowym — dominują silniki wysokoprężne. Są trzy, dwa dCi o pojemności 1,9 l, z których słabszy dysponuje mocą 82 KM, a mocniejszy —100 KM. Trzeci diesel ma pojemność 2,5 litra i moc 135 KM. Gamę silników uzupełnia 2-litrowy benzynowy motor o mocy prawie 120 KM.

Ciekawostką jest zastosowanie w 8-osobowym samochodzie sporej ilości poduszek powietrznych. Oprócz poduszek w desce kokpitu dla kierowcy i pasażera, zamontowano je również w fotelach drugiego i trzeciego rzędu. Dostępne, niestety za dopłatą, są także kurtyny boczne. Konstruktorzy Trafica Passengera pomyśleli też o wygodach eksploatacyjnych — przebiegi między obowiązkowymi przeglądami wydłużyli do 30 tys. km.

Czy Trafic Passenger zdobędzie popularność jak minibus nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że cena najtańszego wynosi nieco ponad 94 tys. zł.