Rentowności obligacji USA nadal rosną

opublikowano: 23-01-2023, 19:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rentowności obligacji USA rosną w poniedziałek redukując niedawny wzrost cen papierów dłużnych, który według niektórych inwestorów był zbyt wysoki, informuje Reuters.

W czwartek w ubiegłym tygodniu rentowność obligacji USA spadła najniżej od czterech miesięcy w związku z rosnącym przekonaniem, że Fed zostanie zmuszony do zmiany dotychczasowej polityki monetarnej z powodu zbliżającej się recesji. Już w piątek na rynku długu zaczęła jednak przeważać podaż. W poniedziałek rentowności nadal rosną, zarówno w przypadku benchmarkowych obligacji 10-letnich, do 3,513 proc., jak i 2-letnich, do 4,21 proc.

Inwestorzy czekają na pierwsze oszacowanie zmiany PKB USA w czwartym kwartale, które poznamy w czwartek, oraz dzień później dane o inflacji cen konsumpcji. Członkowie Fed nie będą mogli się do nich odnieść, bo od 21 stycznia do 1 lutego obowiązuje ich zakaz wypowiedzi przed posiedzeniem w sprawie stóp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane