Reporter upada

MGOR, ML, GN
opublikowano: 12-05-2009, 12:49

Skarbiec TFI wysłał do sądu wniosek o  upadłość Reportera. Żal mi ponad 20 lat pracy – mówi właściciel odzieżowej spółki.

Skarbiec TFI złożył wniosek o upadłość Reportera, odzieżowej spółki należącej do Mariusza Klimka — wynika z nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu". Został wysłany pocztą, lada dzień trafi więc do biura podawczego.

— Jestem zaskoczony decyzją Skarbca i jest mi przykro, że ponad 20 lat pracy pójdzie do klasera. Gdybym miał pieniądze, walczyłbym o spółkę. Nie mam jednak ani pieniędzy żeby ratować spółkę, ani możliwości żeby je zdobyć. Dobił nas kryzys i kurs waluty. Nasze kłopoty dotkną także inne spółki odzieżowe, choć wszystkim życzę jak najlepiej — mówi Mariusz Klimek, który od nas dowiedział się o decyzji Skarbca.

W listopadzie 2006 roku szesnaście funduszy inwestycyjnych zainwestowało 50 mln zł w obligacje Reportera. Ustalona na połowę listopada ubiegłego roku data ich wykupu nie została dotrzymana. Odzieżowa spółka zobowiązała się do wykupu części obligacji od wszystkich funduszy do 31 marca 2009 roku, a po kolejnej zmianie warunków, do końca kwietnia. Umowy także nie dotrzymała. Skarbiec TFI kupił papiery za 5 mln zł. Ucierpieli klienci — w jeden dzień wartość jednostki Skarbiec Gotówkowy spadła o 4 proc. Posiadacze jednostek Skarbiec-Obligacje stracili 0,7 proc. Przedstawiciele innych TFI zapewniają, że ich klienci nie muszą się bać strat — fundusze, obserwując narastające problemy Reportera, od pewnego czasu odpisywały wartość inwestycji. Wartość jednostek została więc już obniżona.

18 maja odbędzie się walne zgromadzenie Reportera. Akcjonariusze mają przegłosować uchwałę o podwyższeniu kapitału. Nie wiadomo, kto miałby kupić papiery. Wcześniej na naszych łamach Mariusz Klimek wspominał, że mógłby sprzedać firmę. Analitycy sugerowali, że na rynku znajdzie się chętny na markę Reportera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR, ML, GN

Polecane