Resort infrastruktury szuka alternatywy dla winiet drogowych

03-03-2003, 08:34

Resort infrastruktury wspólnie z rządem zaproponuje w najbliższym czasie rozwiązanie, które umożliwi pozyskanie środków na budowę dróg i autostrad - poinformował w niedzielę wicepremier i minister infrastruktury Marek Pol. Miało temu służyć wprowadzenie opłat drogowych, tzw. winiet.

W czwartek Sejm odrzucił projekt ustawy o budowie i eksploatacji dróg krajowych, który miał wprowadzić m.in. opłaty drogowe tzw. winiety za przejazdy po sieci dróg krajowych. Za odrzuceniem projektu wraz z opozycją zagłosowało PSL, co doprowadziło do rozpadu koalicji rządowej.

- Będziemy to dyskutować z rządem i znajdziemy rozwiązania, które przyniosą środki na wkład własny. Bez tego nie ma szans na pieniądze unijne. Nie pozwolimy, aby środki z Unii, które możemy przeznaczyć na budowę polskich dróg, zostały zmarnowane - powiedział dziennikarzom Pol, który uczestniczył w niedzielę w Warszawie w spotkaniu zarządu PKP i związków zawodowych kolejarzy.

- Projekt winiet upadł nie dlatego, że miał przeciwników w gronie koalicji(...), tylko z innych powodów" - powiedział enigmatycznie wicepremier.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Resort infrastruktury szuka alternatywy dla winiet drogowych