Revolut będzie przyjmować depozyty

opublikowano: 13-12-2018, 07:49

Revolut otrzymał europejską licencję bankową i planuje poszerzyć ofertę o produkty depozytowe, pożyczki konsumenckie i platformę do inwestowania w akcje.

Nowe produkty będą wprowadzane w przyszłym roku, na początek w małych krajach europejskich, dopiero później w większych, jak Wielka Brytania, Niemcy i Polska. 

Zobacz więcej

Revolut

YouTube

Zobacz także

Fintech zajmuje się obecnie rozliczaniem transakcji walutowych i przesyłaniem pieniędzy za granicę. Z jego usług korzysta 3 mln osób.

Europejska licencja bankowa oznacza dla Revolutamożliwość przyjmowania depozytów, które chronione będą do kwoty 100 tys. EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów. Revolut rozpocznie także prace nad ofertą limitu kredytowego na rachunku oraz pożyczek konsumenckich i dla biznesu.

- Wraz z uzyskaniem europejskiej licencji bankowej, postępującymi pracami nad platformą do bezprowizyjnego inwestowania w akcje i finalną fazą przygotowań do wejścia na pięć nowych rynków poza Europą, jesteśmy coraz bliżej tego by stać się Amazonem w bankowości - mówi Nik Storoński, założyciel i prezes Revoluta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy