Revolut ruszył z nową usługą turystyczną

Tadeusz Stasiuk, CNBC
opublikowano: 21-07-2021, 06:55

Revolut, jednej z najdynamiczniej rozwijających się fintechów rzucił wyzwanie gigantom branży turystycznej i do swojej oferty włączył usługę rezerwacji miejsc noclegowych.

DADO RUVIC / Reuters / Forum

Brytyjka firma, znana przede wszystkim z działalności o charakterze bankowo-płatniczym ruszyła z usługą Stay, która pozwala użytkownikom rezerwować hotele i inne miejsca zakwaterowania przy pomocy aplikacji. Revolut kusi zwrotem 10 proc. gotówki od dokonanych rezerwacji za jej pośrednictwem.

Funkcja Stays wpierw została uruchomiona w Wielkiej Brytanii, a w nadchodzących miesiącach będzie wdrażana w Europie i Stanach Zjednoczonych. Na razie będzie oferować tylko zakwaterowanie, ale w przyszłości planuje się uwzględnić loty, wynajem samochodów i inne opcje podróży.

Nowa propozycja będzie stanowić wyzwanie dla takich branżowych gigantów jak Booking Hodings czy TripAdvisor.

Powstały w 2015 r. Revolut był początkowo cyfrową platformą bankową i płatniczą. Stopniowo rozszerzał swoje usługi dodając np. możliwość handlu kryptowalutami czy inwestowania w akcje. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych „neobanków” docierając przede wszystkim do młodszych klientów. Posiada około 16 mln użytkowników na całym świecie.

Revolut dąży do tego, aby stać się tak zwaną „superaplikacją”, która oferuje wiele usług za pośrednictwem jednego interfejsu.

Podczas ostatniej rundy finansowania, Revolut został w zeszłym tygodniu wyceniony na 33 mld USD, co daje mu pozycję wicelidera wśród europejskich fintechów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane