Revolut znów rusza na podbój USA

opublikowano: 22-10-2019, 10:11

Brytyjski fintech Revolut, nawiązał współpracę z Mastercard, jednym z wiodących operatorów kart płatniczych na świecie w celu rozwinięcia działalności w Stanach Zjednoczonych.

Umowa oznacza, że wszystkie pierwsze karty debetowe Revolut w Stanach Zjednoczonych zostaną wydane z pomocą Mastercard, a co najmniej połowa europejskich kart będzie oznaczona marką giganta płatności.

Revolut
Revolut
YouTube

Czytaj o planach Revoluta nad Wisłą>>Revolut idzie po milion Polaków

Revolut, ma też korzystać z niektórych nowych technologii Mastercard, w tym platformy, która umożliwia wysyłanie płatności bezpośrednio z jednej karty na drugą.

Kiedy dwa lata temu próbowaliśmy wprowadzić Revoluta na rynek amerykański, Mastercard już wtedy stał się naszą pierwszą ofertą – powiedział Nik Storonsky.

Tymczasem przed kilkoma tygodniami Revolut zawarł partnerską współpracę z innym światowym operatorem, Visa. Eksperci szacują, ze umowa z głównym rywalem Mastercarda, pomogłaby firmie zatrudnić dodatkowe 3500 osób do lata 2020 r. w celu wsparcia jej globalnej ekspansji.

Po zawarciu umowy, Mastercard co prawda będzie pierwszym wyborem dla kart Revoluta, jednak Visa nadal będzie operatorem który stoi za 75 proc. kart Revolut poza Europą, i zapowiedziała, że nadal będzie wspierać uruchomienie firmy w Stanach Zjednoczonych.

Revolut zatrudnił już 30 pracowników w USA i twierdzi, że planuje potroić zatrudnienie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Fintech rozwija się w szybkim tempie i obecnie rejestruje od 800 000 do 900 000 nowych użytkowników miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane