Rewolucja w Betacomie

opublikowano: 17-09-2017, 22:00

W przyszłym tygodniu informatyczna spółka opublikuje nową strategię. Zmiany nie będą kosmetyczne.

Na spotkaniu dla partnerów i pracowników w tym tygodniu Betacom ogłosi nową strategię rozwoju — dowiedział się „PB”. Strategia przewiduje dość duże zmiany, zwłaszcza w obszarze linii biznesowych i produktowych, rynków, na których działa, oraz proponowanych rozwiązaniach. — Prowadzimy zaawansowane prace nad strategią, ale nic więcej teraz nie mogę powiedzieć — mówi Bartłomiej Antczak, prezes Betacomu.

Spółka już wcześniej enigmatycznie sygnalizowała, że pracuje nad nowym planem. „Perspektywy dla 2017/18 r. oceniamy pozytywnie. Zebrane doświadczenia i wnioski zweryfikowane przez partnerów i klientów w ramach realizowanych inicjatyw strategicznych stanowią wkład do strategii spółki 2017-20. Zostaną w niej zdefiniowane główne linie biznesowe określone przez wymiar wartości dla naszych klientów oraz oczekiwanych wyników na rynku polskim i wybranych rynkach międzynarodowych” — napisał prezes w liście do akcjonariuszy w czerwcu.

Betacom to spółka z ponad 20-letnia historią, która od 2004 r. jest notowana na GPW. Obecna jej kapitalizacja to ponad 23 mln zł. Regularnie wypłaca dywidendę. W kwietniu prezesem został Bartłomiej Antczak, zastępując wieloletniego prezesa Mirosława Załęskiego.

Ostatni rok przyniósł spore przetasowania w akcjonariacie. Największym akcjonariuszem z udziałem ponad 25 proc. stał się Marek Szewczyk. Betacom specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań z zakresu technologii informatycznych, integracją systemów informatycznych, produkcji oprogramowania oraz dostawy sprzętu informatycznego. W ostatnim roku obrotowym spółka wypracowała 0,6 mln zł zysku operacyjnego i 123,6 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu