Rezerwujesz pokój w hotelu? Rób to bez pośredników

Materiał partnera
opublikowano: 05-02-2018, 09:00
aktualizacja: 05-02-2018, 15:20

Dzisiaj rezerwacja na stronie hotelu może być równie szybka i wygodna, a ceny niższe niż te dostępne w popularnych portalach rezerwacyjnych. Co jeszcze daje rezerwacja bezpośrednia?

Niekoniecznie najniższa cena
Popularne portale rezerwacyjne, takie jak Booking.com, Hotels.com czy HRS.com, próbują przekonywać, że oferowane przez nie ceny są najniższe z dostępnych. Jednak coraz częściej bardziej opłaca się rezerwować pokój bezpośrednio w hotelu.

Skąd różnice w cenie?
Dlaczego cena tego samego pokoju rezerwowanego w hotelu może różnić się od ceny wyświetlanej w serwisach pośredników? Portale pośredniczące w transakcji pobierają od hoteli prowizję od każdej rezerwacji. By utrzymać rentowność hotele muszą podwyższać ceny oferowane w wymienionych serwisach. Omijając pośrednika, są w stanie zaoferować gościom nocleg w niższej cenie. Unikalne, korzystne cenowo oferty na stronach hoteli są coraz bardziej powszechne.

Wygoda bezpośredniej rezerwacji
Dzisiaj bezpośrednia rezerwacja nie wymaga więcej wysiłku niż skorzystanie z popularnego portalu. Nie ma potrzeby kontaktować się z hotelową recepcją telefonicznie czy przez formularz. Nowoczesne hotele umożliwiają szybką i wygodną rezerwację online, także na tablecie czy smartphonie. „Natychmiast po dokonaniu rezerwacji na adres mailowy wysyłane jest potwierdzenie z wszystkimi kluczowymi informacjami. W każdym momencie gość może się zalogować w panelu, by zarządzić swoją rezerwacją.” - mówi Krzysztof Sampławski, właściciel Hotelu Nadmorskiego**** w Gdyni, umożliwiającego rezerwację bezpośrednią na lepszych warunkach.

Źródło: nadmorski.pl/hotel/o-hotelu-nadmorskim/

Szereg korzyści z rezerwacji bez pośredników

Poza oszczędnością, rezerwacja pobytu bezpośrednio w obiekcie oznacza dodatkowe korzyści:

  • Atrakcyjne dodatki uzupełniające ofertę

Hotele coraz częściej nagradzają rezerwujących bezpośrednio dodatkami do oferty, takimi jak śniadanie w cenie czy zniżki na zabiegi w hotelowym spa. W ostatecznym rachunku te dodatki okazują się dla hoteli mniejszym kosztem niż marża pobierana przez pośredników.

  • Rezerwacja bez karty kredytowej

Do skorzystania z większości ofert portali rezerwacyjnych wymagane jest podanie danych karty kredytowej. Przy rezerwacji bezpośrednio na stronie hotelu, nie ma takich wymogów. Jeżeli konieczna jest przedpłata można ją dokonać także przelewem bankowym. Bezpieczeństwo pieniędzy wzrasta, ponieważ nasze dane przetwarzane są wyłącznie w obiekcie.

  • Partnerska relacja z obsługą hotelu

Portal pośredniczący w transakcji tworzy dystans między obsługą hotelu a gościem planującym pobyt. W bezpośrednim kontakcie hotelowi łatwiej poznać i spełnić nasze oczekiwania, np. informując o dostępności pokoju, na którym nam zależało.

  • Niestandardowe rozwiązania

Rezerwacja bezpośrednia ułatwia dopasowanie rozwiązania do potrzeb klienta, np. dostosowanie menu do indywidualnej diety czy wcześniejszy przyjazd lub wydłużenie doby hotelowej, która w portalu rezerwacyjnym wydaje się bezwzględna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rezerwujesz pokój w hotelu? Rób to bez pośredników