Rockbridge TFI zwiększyło udział w Medicalgorithmics

opublikowano: 18-02-2020, 11:44

Rockbridge TFI zwiększyło z 4,98 do 5,73 proc. udział w akcjonariacie Medicalorithmics.

20 stycznia towarzystwo informowało o spadku zaangażowania z 5,01 do 4,05 proc. Kilka dni później spółka sfinalizowała emisje akcji serii G o wartości 13,2 mln zł. Pieniądze pójdą na zmianę modelu biznesowego w Stanach Zjednoczonych oraz rozwój sprzedaży międzynarodowej i technologii.

AMERYKAŃSKI ZJAZD:
AMERYKAŃSKI ZJAZD:
W 2016 r. Medicalgorithmics, kierowane przez Marka Dziubińskiego, przejmowało kontrolę nad amerykańską spółką Medi-Lynx za prawie 35 mln USD. W następnych miesiącach kurs wspiął się na historyczne maksimum na poziomie ponad 1,2 mld USD. Potem jednak biznes w USA stał się trudniejszy, amerykański nabytek wymagał transformacji, przychody spadały, a kurs nurkował.
Fot. Marek Wiśniewski

Wartość rynkowa Medicalgorithmics to 100 mln zł, przy wartości księgowej przekraczającej 200 mln zł. Największym akcjonariuszem spółki jest PZU OFE Złota Jesień (13,09 proc.). 12,4 proc. akcji należy do NN OFE, a 11 proc. do Marka Dziubińskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane