Rocznica ataku na WTC może osłabić złotego

Marek Nienałtowski
10-09-2002, 00:00

Do czwartku notowania złotego w dalszym ciągu powinny poruszać się w ślad za międzynarodowym rynkiem euro/dolara. W związku z przypadającą w środę rocznicą ataku na WTC na rynku może być dość nerwowo. Polska waluta może być podatna na osłabienie.

Podczas poniedziałkowej sesji kurs polskiej waluty był dość stabilny. O nominalnych poziomach kursów USD/PLN oraz EUR/PLN decydowały wydarzenia na rynku międzynarodowym. Cena dolara poruszała się w przedziale 4,1655-4,1800 zł, a cena euro ulegała wahaniom w zakresie 4,0780-4,1000 zł.

Przed południem w ośrodku Kancelarii Prezydenta RP w Klarysewie rozpoczęło się nieformalne, robocze spotkanie członków Rady Ministrów w sprawie projektu budżetu na rok 2003. Według rzecznika rządu Michała Tobera, na wtorkowym, cotygodniowym posiedzeniu rząd nie będzie się zajmował sprawą projektu przyszłorocznego budżetu, a na jego przyjęcie możemy liczyć najwcześniej w przyszłym tygodniu. O godzinie 15.20 dolar wyceniany był na 4,1660 zł, a euro na 4,0825 zł.

Za granicą amerykańska waluta otrzymała silne wsparcie od Departamentu Pracy USA, który poinformował o spadku stopy bezrobocia w sierpniu do 5,7 proc. z 5,9 w lipcu. Wartość waluty amerykańskiej wzrosła po koniec tygodnia w okolice poziomu 0,9800/20. W poniedziałek notowania euro do dolara nie ulegały zbyt dużym wahaniom. Kurs EUR/USD pozostawał w zakresie 0,9780- -0,9810. O godz. 15.20 euro wyceniano na 0,9796 dolara. Jednak naszym zdaniem najbliższe dwa dni powinny przynieść spadek wartości amerykańskiej waluty. Zalecamy zakupy euro na spadkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Nienałtowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Rocznica ataku na WTC może osłabić złotego