Rodzima branża OZE jedzie do Niemiec

opublikowano: 21-03-2014, 00:00

Pięć firm z Pomorza pojedzie z misją handlową. Liczą na kontakty i kontrakty. Zapłaci za to UE.

AutomaEKO, ECO Resources, Ecotec, Eco Inbud i Hanse Energia Hudemann — pięć firm działających w branży energii odnawialnych, w tym elektrowni wiatrowych, farm biogazowych, instalacji fotowoltaicznych i domów pasywnych, bierze udział w projekcie, który ma pomóc znaleźć partnerów w Niemczech. Misja potrwa od 9 do 11 kwietnia.

Zacznie się od Targów Hanowerskich, gdzie polscy przedsiębiorcy wezmą udział w giełdzie kooperacyjnej z niemieckimi firmami. Potem pojadą do Hamburga i odwiedzą Hamburski Klaster Energii Odnawialnej. Ostatniego dnia będą w Centrum Fotowoltaiki i Energii Odnawialnych w Adershof w Berlinie.

Pierwsze próby

— Liczę na nawiązanie współpracy z niemieckimi firmami zajmującymi się budową elektrowni wiatrowych. Możemy też pomóc niemieckim partnerom w odnalezieniu się na rynku polskim. Zostałam zaproszona do projektu i zgodziłam się, bo to szansa na nawiązanie ciekawych kontaktów, a na dodatek nic za to nie płacimy.

Co ciekawe, jeszcze nie wyjechałam, a już dostałam informację, że współpracą zainteresowana jest pewna niemiecka firma, której przedstawiciel nie będzie mógł pojawić się podczas giełdy kooperacyjnej, więc nawiążemy kontakt inaczej — cieszy się Sylwia Hudemann, właścicielka firmy Hanse Energia Hudemann. To pierwsze wyjście jej firmy za granicę, bo klientów w Polsce nie brakuje. Po raz pierwszy poza Polską klientów dla nietypowej usługi szuka także ECO Resources, spółka zajmująca się koordynacją projektów elektrowni wiatrowych.

— Od 2010 r. tworzyliśmy bazę wszystkich projektów farm wiatrowych w Polsce. Mamy ich teraz 1500. Są to projekty w różnych fazach i na różnych etapach. Taka baza może zainteresować firmy, które chcą u nas zainwestować, ale także np. producentów turbin, którzy szukają klientów — opowiada Michał Kłonowski z ECO Resources.

Bruksela płaci

Projekt ma pomóc przedsiębiorcom w nawiązaniu kooperacji z niemieckimi partnerami. Ma charakter kompleksowy: od nawiązania kontraktów po rozmowy kooperacyjne i pomoc przy podpisaniu umów o współpracy. Misję organizuje Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w ramach projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Współpracuje z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Wczoraj w Słupsku firmy miały przedwyjazdowe szkolenia, podczas których poznały charakterystykę niemieckiego rynku czy kwestie formalnoprawne związane z działalnością gospodarczą.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane