Rogers o rynku niedźwiedzia i "millenialsach"

opublikowano: 21-09-2017, 18:34
aktualizacja: 21-09-2017, 18:37

Słynny inwestor Jim Rogers znów zapowiada rychłe nadejście rynku niedźwiedzia.

Rogers twierdzi, że nadchodzi poważny rynek niedźwiedzia, spowodowany zbyt wysokim zadłużeniem globalnych gospodarek. Zapowiada, że najmocniej ucierpią inwestorzy, którzy weszli w fundusze ETF, bo „wszyscy tam są”. Przewiduje, że najlepiej być wówczas na rynkach najmniej powiązanych globalnie, np. rosyjskim. Wraca także do starej mantry i zachęca do inwestowania w rolnictwo.

Jim Rogers
Bloomberg

Szczególne miejsce w prognozach Rogersa mają tzw. millenialsi. Słynny inwestor przekonuje, że lepiej nie mieć ich w pobliżu kiedy sytuacja się pogorszy.

- Kiedy sprawy mają się dobrze, potrzebujemy 26-latków. Nie ma nic lepszego niż 26-latek podczas wielkiego rynku byka, szczególnie kiedy jest bańka, bo nie znają strachu – powiedział Rogers, argumentując, że dla młodych inwestorów rynek byka nigdy się nie kończy. - Dlatego podczas rynku byka musisz mieć 26-latków. Ale kiedy się on skończy, nie chcesz aby byli w pobliżu – dodał.

Ujawnił, że uczył niegdyś młodego człowieka, który osiągnął ok. 500 proc. zysku przez dwa lata pod koniec lat 90. i jego firma uwielbiała go.

- W następnym roku stracił wszystko, co miała ta firma. Już go więcej nie kochali. Miał 28 lat – powiedział Rogers. - Oni zarabiają mnóstwo pieniędzy. Nie wiedzą dlaczego zarobili. Dlatego nie wiedzą dlaczego tracą. Nie wiedzą co się stało – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane