Rogers: Yellen nie wie co robi

MD, foxbusiness.com
15-09-2015, 13:01

Słynny inwestor Jim Rogers uważa, że szefowa Fed Janet Yellen nie powinna pełnić tej funkcji, zarzucił jej niekompetencję.

Zobacz więcej

Jim Rogers MAXPPP/FORUM

- Ona nie wie co robi. Nie powinna tu być. Jest akademiczką, która nie ma pojęcia. Nikt z nich nie ma. Powinni opuścić Rezerwę Federalną i zrezygnować – powiedział Rogers w Fox Business.

Słynny inwestor przekonuje, że niemal zerowa stopa procentowa służy jedynie manipulowaniu rynkami.

- Niskie stopy procentowe niszczą ludzi, którzy oszczędzają i inwestują. Plany emerytalne, trusty, spółki ubezpieczeniowe; niszczeni są wszyscy ci ludzie, którzy oszczędzali swoje pieniądze na cięższe czasy; teraz zostali zrujnowani... aby ratować ludzi, którzy robili złe rzeczy, którzy zaciągali wielkie długi, którzy nie mieli pieniędzy. Rujnujemy kraj w ten sposób – powiedział Rogers.

Zapytany o swoją strategię inwestycyjną i ocenę perspektyw rynku surowców Rogers powiedział, że „głównie obserwuje” i „nie robi nic”.

- Nie kupuję złota.. nie kupuję go już od dawna. Wciąż lubię rolnictwo.. nie kupuję rudy żelaza w żadnych okolicznościach ale złoto, srebro poniżej tysiąca.. kupiłbym złoto. Ropa już znalazła dno – powiedział Rogers.   

Jego zdaniem, inwestorzy powinni martwić się zadłużeniem Chin. 

- Nie mieliśmy spowolnienia gospodarczego przez ponad sześć lat na świecie, to się opóźniło... a następny raz, kiedy przyjdzie, będzie to katastrofa, bo zadłużenie jest wszędzie znacznie większe. Ostatecznie rynek podwyższy stopy procentowe i tak się dzieje w czasie katastrofy, kiedy banki centralne nie mają już kontroli – powiedział Rogers.  - W 2008 roku Chińczycy mieli zaoszczędzonych mnóstwo pieniędzy więc mogli wydawać je aby nas ratować. Teraz i oni mają dług, dług który wzrósł horrendalnie, co będzie wielkim problemem następnym razem – dodał.    

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, foxbusiness.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rogers: Yellen nie wie co robi