Rokita: "nie ulegajcie pokusie siły"

DI, PAP
opublikowano: 02-12-2007, 10:45

Ze zdumieniem przyglądam się za każdym razem politykom owładniętym pokusą siły, jakby w jakiś bajeczny sposób nie widzącym, że to, co sami robią dziś, już za chwilę im właśnie zostanie zrobione – pisze we „Wprost” Jan Rokita, były lider Platformy Obywatelskiej.

To pierwszy po ostatnich wyborach parlamentarnych głos Jana Rokity, w którym odnosi się on do polityki. Na łamach „Wprost" były kandydat PO na premiera wylicza katalog pokus, którym mogą ulegać politycy.
- Przeszło ćwierćwiecze aktywnego uprawiania politycznego zajęcia skazało mnie na wielokrotne doświadczanie różnych pokus politycznych, opierania się im i ulegania, a także obserwowania, jak polityczni przyjaciele i przeciwnicy wpadają w coraz mocniej zaciskające się wnyki. I z powodu braku owego życiowego skupienia i uwagi tracą często wszystko, co wcześniej zbudowali – pisze Rokita.

Polityczny esej Jana Rokity ukaże się we "Wprost" 3 grudnia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rokita: "nie ulegajcie pokusie siły"