Rokita pojechał na spotkanie z Marcinkiewiczem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 12:09

W przerwie wtorkowego posiedzenia zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita pojechał do Kancelarii Premiera na spotkanie z desygnowanym na premiera Kazimierzem Marcinkiewiczem.

W przerwie wtorkowego posiedzenia zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita pojechał do Kancelarii Premiera na spotkanie z desygnowanym na premiera Kazimierzem Marcinkiewiczem.

Wychodząc na spotkanie z Marcinkiewiczem Rokita powiedział dziennikarzom, że "niewątpliwie mamy do czynienia dzisiaj z kryzysem i będziemy próbowali go jakoś rozsądnie przełamać w interesie kraju".

Zapytany, czy jednym z powodów tego kryzysu są nieoficjalne informacje, że PiS jest gotowe poprzeć ewentualną kandydaturę polityka PSL Józefa Zycha na marszałka Sejmu, Rokita odpowiedział, że powodami jest "parę różnych rzeczy, które państwo mogli obserwować w ciągu ostatnich godzin". 

Dodał, że więcej będzie mógł powiedzieć po rozmowie z Marcinkiewiczem, która ma - według niego - potrwać "mniej więcej godzinę".

W poniedziałek zaplanowano, że konferencja Marcinkiewicza i Rokity odbędzie się we wtorek o godz. 12. Dyrektor biura prasowego PiS Konrad Ciesiołkiewicz powiedział PAP, że konferencja została odwołana, ponieważ PiS czeka na "polityczną decyzję" PO na temat jej udziału w rządzie koalicyjnym.

Rokita powiedział, że jest zaskoczony, iż "jednostronnie odwołano" zapowiedziany, wspólny z Marcinkiewiczem, briefing. "Ale nie chcę tego komentować" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane