Rokita: To budżet straconej szansy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-01-2006, 06:42

Lider PO Jan Rokita powiedział, że jego partia krytycznie podchodzi do przyjętego przez Sejm budżetu. "To budżet straconej szansy" - powiedział Rokita dziennikarzom. PO głosowała przeciwko projektowi budżetu.

Lider PO Jan Rokita powiedział, że jego partia krytycznie podchodzi do przyjętego przez Sejm budżetu. "To budżet straconej szansy" - powiedział Rokita dziennikarzom. PO głosowała przeciwko projektowi budżetu.

Według Rokity, Sejm uchwalając ustawę budżetową doprowadził do tego, że Polska straciła szansę na zmniejszenie bezrobocia i rozwój gospodarki.

Sejm odrzucił wszystkie poprawki PO, których celem było zmniejszenie deficytu budżetowego, poprzez cięcia w administracji, m.in. w Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera i w urzędach centralnych. Poprawki PO miały dać w sumie 3 mld zł oszczędności, a od ich przyjęcia PO uzależniała poparcie dla budżetu.

"Jako obywatel jestem zadowolony z wielu poprawek, które udało się przegłosować opozycji, szczególnie z tych, które zdejmują pieniądze z administracji centralnej, a lokują konkretne kwoty na konkretnych zadaniach, ważnych z punktu widzenia rozwoju regionów" - zaznaczył z kolei wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane