Czytasz dzięki

Ropa kontynuuje spokojne odbicie

opublikowano: 11-03-2020, 06:59

W środowych poranek ceny ropy naftowej kontynuują wtorkowe odbicie po dramatycznym krachu w poniedziałek. Aprecjację napędzają nadzieje, że amerykańscy producenci ropy ograniczą produkcję, ze względu na tąpnięcie cen., donosi Reuters.

Notowania europejskiej benchmarkowej odmiany ropy Brent rosną o około 3,4 proc. i około godziny 6:18 polskiego czasu kształtowały się na poziomie 38,48 USD za baryłkę.  Z kolei amerykańska odmiana WTI wyceniana była na 35,27 USD/b po wzroście o 2,7 proc.

Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Ropa odzyskała już niemal połowę sięgających 25 proc. strat wywołanych brakiem porozumienia kartelu OPEC z Rosją odnośnie głębszych cięć produkcyjnych, co okrzyknięta za początek wojny cenowej.

Oczekiwania, że amerykańscy producenci ropy łupkowej będą musieli ograniczyć wydobycie, pomogły poprawić nastroje na rynku – ocenił Satoru Yoshida, analityk towarowy w Rakuten Securities.

We wtorek, o czym pisaliśmy, jeden z największych niezależnych producentów ropy w USA, Pioneer Natural Resources przedstawił prognozę, zakładającą nawet 20 proc. spadek wydobycia surowca przez branżę w Stanach Zjednoczonych. Czytaj więcej>>Produkcja ropy w USA może zapikować 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane